پیج رنک اهمیت خاصی دارد؟

By:

معیار هایی که پیج رنک توسط آن محاسبه میشد و میشود ، تعداد لینک های ورودی به سایت شما ، ارزش آن ها ، هویت یا authority آنها ،  و . . است . گوگل برای محاسبه پیج رنک و همینطور ، رتبه بندی سایت ها دارای یک الگوریتم اختصاصی است که هر روز در حال بروزرسانی یا آپدیت است . مثلا بروزرسانی های مختلفی مثل پاندا و پنگوئن ، توانسته اند بر روی خدمات سئو تاثیر های مثبت و منفی ای بگذارند . مثلا ، با آپدیت پاندا ، سایت هایی که دارای مطالب کپی بودند تماما از صفحات اول موتور های جست و جو دور شدند و جای خود را به سایت های دارای مطالب مفید و یکتا دادند. با آپدیت پنگوئن ، سایت هایی که لینک های خریداری شده و یا تبادل لینک  و . . داشتند ،  دچار مشکل شدند و پیغامی از طرف گوگل دریافت کردند . البته این پیغام ها حتی زمان پاندا نیز برای وبمستر ها ارسال میشد .

بعد از بروزرسانی های الگوریتم های گوگل ، باز هم گوگل در حال بروزرسانی است و شاید همین الان آپدیت دیگری را منتشر کرد !

پیج رنک هم نشان نحوه فعالیت یک سایت در زمینه های لینک بیلدینگ است ، اما باید در نظر گرفت که گوگل هر از چند گاهی پیج رنک را بروز میکند و این کار دارای یک زمان خاص و مشخص نیست . شاید از این نظر ، الکسا بیشتر قابل اعتماد باشد ! چون الکسا هر روز رتبه ها را بروز میکند. در سال ۲۰۱۰ گوگل به مدت ۹ ماه پیج رنک ها را بروز نکرد . ولی در سال ۲۰۱۱ در یک دوره زمانی کوتاه ، چندین بار پیج رنک ها را بروز کرد . پیج رنک بر روی رتبه کلمات بر خلاف چیزی که فکر میکنید تاثیری ندارد . مثال میزنم ، یک ادمین با کلمه سئو در صفحه اول است و دارای پیج رنک ۳ میباشد . یکی از سایت های رقیب دارای پیج رنک ۴ میباشد و در صفحه ۲ قرار دارد . اگر پیج رنک بر روی کلمات مستقیم تاثیر داشت ، پس باید سایت این همکار عزیز در صفحه اول و بالاتر از یک ادمین قرار میگرفت .

بهتر است به جای نگاه کردن به ارقام و رتبه ها ، ببینیم که آیا واقعا این سایت با کلمه کلیدیش صفحه اول جای دارد یا نه ؟ مثلا به سایت fxmarketcenter بروید ، این سایت دارای پیج رنک پایینی است . اما با کلمه کلیدی خود ، ” فارکس ” در صفحه اول گوگل جای دارد . در حالی که سایت های رقیب ، دارای پیج رنک های ۳ و ۴ میباشند اما در صفحه اول جای ندارند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *