جواهرات و دکمه های تزئینی

By:

دگمه‌هاي سردست، جواهرات و دکمه‌هاي تزئيني هستند که براي تزئين و بستن دو بخش سر آستين پيراهن مردانه استفاده مي‌شود. يک طرف دگمه سرآستين به اندازه جادگمه سرآستين است و بخش ديگر آن که بزرگتر است، تزئيني است.

هر دو بخش با يک زنجير يا ميله به هم متصل هستند. دگمه‌سردست يک وسيله جانبي خيلي کوچک است که بيشتر در مواقع رسمي استفاده مي‌شود و تاثير زيادي در ظاهر کت يا پيراهن مردانه دارد. دکمه سردست از جنس‌هاي مختلفي ساخته مي‌شود.

 

اوايل دکمه سردست مخصوص طبقه اشراف و ثروتمندان بود و به‌عنوان زيور و تزئيني گرانقيمت فقط در اختيار آن طبقه‌ي خاص بود و همه آن‌ها با دست ساخته مي‌شد. اما امروزه به لطف برندهاي مختلف و آشنايي با انواع فلزها و آلياژهاي گران قيمت و ارزان قيمت، دسترس و استفاده از اين محصول براي همه‌ي افراد وجود دارد.

 

نمونه‌ي آن را مي‌توان مدل CL14023 از برند JWL معرفي کرد. اين مدل داراي دکمه‌ايي مستطيل شکل که طرح است و ترکيبي از دو رنگ مشکي و نقره‌اي دارد. در اين مدل گيره‌ي کراواتي ست شده با همان ترکيب وجود دارد که نگين کوچکي ترکيب آن را کامل کرده است. در کنار لباس رسمي و با رعايت قوانين ساده‌ي پوشش، آقايان مي‌توانند از ظاهري بسيار باوقار، برازنده و آراسته برخوردار باشند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *